Jak obniżyć koszty ogrzewania budynku?
E-book
12.04.2013

E-book, który pomaga obniżyć koszty ogrzewania budynku
Fot. Grupa MEDIUM

Jakie czynniki i działania mają wpływ na koszty energii w budynku, a także na bezpieczeństwo i komfort użytkowników? Redakcja miesiecznika IZOLACJE oraz portalu IZOLACJE.com.pl przygotowała poradnik, w którym poruszamy zagadnienia związane z projektowaniem i wykonywaniem energooszczędnych budynków.

Pobierz bezpłatny e-book [PDF]

"Na koszty energii w budynku oraz na bezpieczeństwo i komfort użytkowania ma wpływ dobór odpowiednich, energooszczędnych rozwiązań, technologii i materiałów, a także wszystkie działania związane z prawidłowym zaprojektowaniem oraz wykonaniem izolacji termicznej budynku.
Problemy te przybliżamy w artykułach zebranych w tej publikacji. W jednym z materiałów poruszamy temat projektowania budynków niskoenergetycznych i omawiamy czynniki, które należy uwzględnić na tym etapie. Pozostałe artykuły poświęcamy zagadnieniom związanym z ocieplaniem budynków – zaczynamy więc od wyboru materiału izolacyjnego, opisujemy także metody ocieplania ścian i wskazujemy, jak powstają błędy przy projektowaniu i wykonywaniu docieplenia, a także podczas eksploatacji budynków. Podpowiadamy też, jak skutecznie izolować trudne miejsca, oraz jak ponownie docieplać ocieplone już ściany.

Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas e-book pokaże, jak ważną kwestią jest oszczędzanie energii, i podpowie, jak te oszczędności uzyskać.
Redakcja www.izolacje.com.pl"

Artykuły, które można znaleźć w e-booku:

  • Program dopłat do kredytów na domy i mieszkania energooszczędne
  • Projektowanie budynków niskoenergetycznych
  • Wybór materiału izolacyjnego – kryteria jego oceny
  • Ocieplenie domu – efektywne i efektowne
  • Docieplenie budynku wielorodzinnego – wady i uszkodzenia
  • Jak ocieplać trudne miejsca?
  • Metody docieplania budynków na starych systemach ociepleń

Zapraszamy do przesyłania redakcji pomysłów na kolejne e-booki