Szlachetna Paczka działa także na Grochowie
08.12.2015

Badania przeprowadzone na zlecenie firmy Milka mówią, że ponad połowa Polaków deklaruje udział w akcjach charytatywnych w okresie przedświątecznym. Grupa MEDIUM dołączyła do Szlachetnej Paczki.

Darczyńcy i wolontariusze Szlachetnej Paczki już od 15 lat przygotowują pomoc dla rodzin w potrzebie. Jak podkreślają, ma ona na celu nie tylko przekazanie tym rodzinom potrzebnych im rzeczy, lecz także wsparcie psychologiczne w mierzeniu się z trudnościami.

Wybrane osoby można wesprzeć do 13 grudnia. Swój udział w akcji można zgłosić na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

To piękna akcja a paczka rzeczywiście szlachetna, adresowana do konkretnych rodzin, osób i rzeczywiście każdy może wziąć w niej udział. Bo tu nie oczekuje się cudów.  Zbiera się podstawowe artykuły spożywcze, ciepłą odzież czy środki higieny. Bardzo spodobała mi się wypowiedź pana Jana Nowickiego - aktora, który co roku przebiera się za św. Mikołaja i wspina sie po schodach do domów osób najbardziej potrzebujących, który powiedział, że: "nie ma takiej biedy, której nie można jeszcze podzielić się z innymi".  

Zachęcamy wszystkich do udziału w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Warto chociażby z okazji tak rodzinnych świąt jak Boże Narodzenie sprawić komuś odrobinę radości i poczuć więź tę szczególną - międzyludzką.