O odzysku ciepła ze ścieków w RI 10/2012
22.10.2012

Rynek Instalacyjny 10/2012
Fot. DW MEDIUM

Odkąd produkcja biopaliw zaczęła rosnąć, wraz z nią wzrastały ceny żywności, i to w tempie niepokojącym. Komisja Europejska wycofała się z nakazu, aby udział biopaliw dodawanych do paliw kopalnych stanowił 10% do roku 2020. Jakie będą zalecenia Brukseli, jeszcze nie wiadomo.

Środowisko ciepłowników, szczególnie zarządzających zakładami, które intensywnie inwestowały w technologie współspalania, jest ogromnie zaniepokojone. W oczekiwaniu na rozwój sytuacji proponujemy skupienie się na zagadnieniach, które już teraz nas bezpośrednio dotykają.

W październikowym numerze polecam Państwu szczególnie analizę rozwiązań różnych źródeł ciepła dla domu jednorodzinnego oraz opis instalacji, w której na życzenie klienta powiązano ze sobą różne źródła ciepła. Ten ostatni artykuł polecam szczególnie tym Czytelnikom, na których inwestorzy wywierają presję, by instalowali rozwiązania w danym przypadku niemające żadnego uzasadnienia.

Ogrzewanie podłogowe lub ścienne wymaga zastosowania rozdzielaczy, które doprowadzą wodę grzejną do wszystkich pętli. Z wyregulowaniem przepływów przez poszczególne pętle mają problemy nawet instalatorzy z dużym doświadczeniem. Zapraszamy zatem do lektury kolejnych artykułów o rozdzielaczach i ogrzewaniu płaszczyznowym.

Problemy z wentylacją naturalną (grawitacyjną) są często nie do przejścia, a naukowcy szukają różnych rozwiązań, aby sytuację poprawić. Nie najlepiej wygląda również jakość powietrza w szkołach. O problemie tym piszemy w najnownych wydaniu miesięcznika, tak jak i o wentylacji komór bezpiecznej pracy. Obydwa artykuły szczególnie przydadzą się tym Czytelnikom, którzy zajmują się modernizacją istniejących instalacji wentylacyjnych.

Rynek Instalacyjny 10/2012